News,  Patronaty Medialne

20-04-2024 Druides i Sandały Mariana WROCŁAW

1. Sandały Mariana powstały w 2006 roku.
Zespół tworzyli wówczas: Mariusz Kozłowski gitara solowa, Daniel Marciniec gitara basowa, Janda Zbigniew (Pajęczyna) vocal i Robert Korcz – perkusja. W latach 2006/2007 Sandały koncertowały głównie w Ośrodkach Monaru m. in. w Milejowicach, Marianówku, Wrocławiu oraz Nowolipsku, gdzie utworem Nadzieja życia zajęły 4 miejsce w konkursie piosenki monarowskiej. 25 września 2007 roku gitarzysta Mariusz Kozłowski (kompozytor większości sandałowych utworów), który jest również pomysłodawcą nazwy zespołu, wyjechał na stałe do Irlandii. Po długiej, kilkuletniej przerwie, związanej z różnymi problemami członków zespołu, po kilku zmianach personalnych, w sierpniu 2023 roku, ukształtował się obecny skład, z którym Marian i jego Sandały koncertują, grając utwory stare, pamiętające czasy długich zim i tanich win.
W międzyczasie pracują nad nowym materiałem, dbając o utrzymanie ducha i zapachu starych, poczciwych, marianowych sandałów. Losy byłych już członków zespołu, ale i obecnych Pajęczyny i Dziejo, mocno związane z ciemną, szarą i smutną stroną życia, nierozwiązanie powiązane są ze środowiskiem monarowskim.
Do dzisiaj zespół o tym tym pamięta, ściśle współpracując z ośrodkami monarowskimi w całej Polsce.

2. Druides to dawka Progresywnego Punku, Grungue i Hard Rocka w jednym, co daję nam mieszankę którą nazywamy żartobliwie Basemet Pop. Co niektórzy nazywają nas Szamanami post gruntu’e i hard rocka z metalowym zacięciem co nosi w sobie trochę prawdy, ponieważ na żywo wypadamy niezwykle surowo i ekspresyjnie z gęstą hipnotyzującą lekko pijaną gitarą i mocnym czystym wokalem. Na koncie mamy jedną płytę długo grającą „Prius”

Spotify Facebook

Niebo Cafe Wrocław