Formularz zgłoszeniowy

Przykładowa treść zgłoszenia

Nazwa zespołu:

Internal Quiet

Gatunek muzyki:

Hard Rock, Heavy, Heavy Metal, Progres Rock

Rok założenia:

2011

Członkowie zespołu:

Sławomir Papis – gitary
Mateusz Stołowski – gitara basowa
Paweł Lachowicz– perkusja
Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – śpiew

O zespole i muzyce, którą tworzy:

Ważne – słuchacze chcą Was lepiej poznać, dlatego:

 • opiszcie jaki styl muzyki gracie, które zespoły was zainspirowały,
 • jeżeli zespół ma bogatą przeszłość opiszcie historię jego powstania,
 • jeżeli zespół wydał płytę, napiszcie o tym,
 • jeżeli zespół występował na żywo też podajcie tę informację (nazwa imprezy/klubu oraz rok),

Przykładowy opis zespołu:

Zespół założony w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy, rozpoczął swoją działalność w maju 2011. Początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstów o charakterze konceptualnym.

Pierwszym wokalistą był Dominik Zurovac, autor większości tekstów na debiutancki album. Zagrał z Internal Quiet kilka znaczących koncertów, między innymi Summer Dying Loud. Drugim gitarzystą od 2011 do 2013 roku był Bronek Grzywacz, a za perkusją zasiadał Paweł 'Pawson’ Krasiński. Po kilku zmianach personalnych w 2015 roku wykrystalizował się skład w obecnej formule, będącej fuzją doświadczeń i umiejętności sześciu lokalnych muzyków: Sławomira Papisa (gitary prowadzące), Mateusza Stołowskiego (gitara basowa), Dawida Roźniakowskiego (instrumenty klawiszowe), Dominika Kalisza (gitara rytmiczna), perkusisty Radosława Jarzyny oraz wokalisty i frontmana Macieja „Rockera” Wróblewskiego.

Po serii udanych klubowych i festiwalowych koncertów w Polsce (m.in. ‘Summer Dying Out Loud’, ‘Książ Rock Zone’, ‘Festiwal Pomieszajmy Języki’ oraz u boku czołowych reprezentantów polskiej sceny rock-metal z początkiem 2016 roku zespół wszedł do studia celem zarejestrowania materiału, którego końcowy efekt w postaci płyty ‘When The Rain Comes Down’ nawiązuje ściśle do złotej epoki w historii muzyki metalowej, jej klasycznych i zarazem niebagatelnych riffów gitarowych oraz nieco progresywnego charakteru całości.

INTERNAL QUIET prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu oraz melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej szkoły grania hard ‘n’ heavy, progressive i power metal spod znaku dokonań Stratovarius, Queensrÿche, Pretty Maids. Jednak nowy materiał to dużo mocniejsze dźwięki, więcej gitar i brak instrumentów klawiszowych.

Debiutancki krążek zespołu When The Rain Comes Down’ to dźwiękowy efekt kilkuletniej pracy INTERNAL QUIET. Album ukazał się oficjalnie 20 sierpnia 2016r. jako ekskluzywne wydawnictwo ‘private pressing’ w formacie slipcase, a jego premiera zbiegła się w czasie z pierwszą, obejmującą swym zasięgiem czterdzieści dat trasą koncertową INTERNAL QUIET po kraju w roli gościa specjalnego grupy TURBO pod szyldem ‘Back To The Past Tour’.

Rok 2017 to promocja płyty, niezliczona ilość wywiadów oraz wizyt w rozgłośniach radiowych, dzięki czemu wydawnictwo „When The Rain Comes Down” doczekało się w kilku z nich zaszczytnego miana „Płyty Tygodnia” oraz „Płyty Miesiąca”.
We wrześniu zespół opuścił Dawid Roźniakowski grający na instrumentach klawiszowych, oraz perkusista Radosław Jarzyna. Zespół zdecydował nie angażować w projekt nowego muzyka grającego na instrumentach klawiszowych, za sterami perkusji zasiadł od października 2017 Paweł Lachowicz.

Rok 2018 to kolejna, duża trasa koncertowa. W trakcie prac nad drugą płytą, po nagraniu swoich partii gitary zespół opuszcza Dominik Kalisz, wieloletni gitarzysta Internal Quiet. Dominik zagrał z Internal Quiet dwie trasy koncertowe, 2016/2017 'Back To The Past Tour’ oraz 2018/2019 'When the Rain Comes Down Tour’ w sumie około 90 koncertów. Pierwsza płyta to również znaczący udział Dominika w nagrywaniu gitar rytmicznych. Brzmienie Internal Quiet z 'When The Rain Comes Down’ to duża zasługa Dominika.

Wybrane utwory:

Przyjmujemy zgłoszenia tylko z załączonymi plikami mp3.

  Email kontaktowy

  Nazwa zespołu

  Gatunek muzyki

  Rok założenia

  Członkowie zespołu

  O zespole i muzyce, którą tworzy

  Wybrane utwory (min. 1, maks. 5). Maksymalna wielkość dodawanych plików: 42 MB.