News,  Patronaty Medialne

20-04-2024 Spring PROG Festival 2024

Spring PROG Festival 2024 to już trzecia edycja muzycznego święta rocka progresywnego. W muzyczną podróż zabiorą nas kolejno zespoły Here on Earth, ProAge, Alhena i Millenium. Festiwal rozpocznie się o godzinie 17:00, bramy zostaną otwarte o 16:30, przewidywany koniec to 22-15-22:30. Bilety w przedsprzedaży w cenie 60 zł dostępne są na portalu KupBilecik.PL lub w siedzibie Przystanku Otwartej Kultury, będzie można też nabyć je tuż przed rozpoczęciem koncertu w cenie 80 zł. W przypadku zakupu w POK – płatność gotówkowa.

Link do zakupu biletów: BILETY

Tegoroczny Spring PROG Festival wspierają Prog Metal Rock Promotion, LupusUnleashed, Strefa Music Art., MLWZ, Rock Area – www.rockarea.pl., Lynx Music, Euro-Music i Cukiernia „U Janeczki” – Galeria Figur Czekoladowych.

Informacje o wykonawcach

Here on Earth
https://hereonearth.pl

Zespół Here on Earth powstał w 2014 roku, tworząc muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i progresywnego. Kompozycje oparte są na melodyjnych liniach wokalu i gitarowych riffach, dopełniane przestrzennymi brzmieniami klawiszy. Here on Earth ma na swoim koncie trzy albumy: .In.Ellipsis. (2016), Thallium (2018) oraz Nic nam się nie należy (2022). Bardzo dobre recenzje tych płyt gościły w wielu polskich oraz zagranicznych wydawnictwach i portalach, m.in. Teraz Rock, Top Guitar, Eclipssed czy Fireworks.

ProAge
http://www.proageband.pl

Zespół ProAge istnieje od roku 2008, ma w dorobku 4 bardzo dobrze przyjęte przez fanów i krytyków albumy długogrające, wkrótce zespół wyda płytę piątą. ProAge jest laureatem sporej liczby nagród, ostatnio wyróżnienie dla zespołu roku 2021 przyznane przez SIN „Progres” w 1. Plebiscycie im. Piotra „Grudnia” Grudzińskiego, indywidualnie wyróżnienia otrzymali również wokalista i klawiszowiec. Odpowiednio 6 i 11 miejsce w plebiscytach płyta roku 2022 za album “4.wymiar” w Mały Leksykon Wielkich Zespołów (Polska) oraz Radio Rockserwis FM (świat).

Alhena
https://alhenaband.com

Bydgoska Alhena powstała w 2010 roku. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego. Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer – „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W połączeniu z silnym kobiecym głosem daje to naprawdę satysfakcjonujący efekt”. Alhena ma na koncie wydany w 2011 roku minialbum „Alhena” oraz płytę „Breaking the Silence… …by Scream” z 2019. Zespół zaproszono także do współtworzenia kilku albumów kompilacyjnych, wydanych w kraju i za granicą. Obecnie Alhena pracuje nad materiałem na kolejny krążek długogrający, z którego pojedyncze utwory prezentuje na swoich koncertach.

Millenium
www.facebook.com/millenium.progrock

Zespół Millenium powstał w Krakowie w 1999 roku, grupę założył wielki miłośnik rocka progresywnego Ryszard Kramarski, muzyk, producent, autor muzyki i tekstów oraz szef niezależnego wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Lynx Music. Millenium niezmiennie od lat plasuje się w czołówce rocka progresywnego w Polsce i na świecie. Zespół często wymieniany jest obok takich polskich zespołów jak Collage, Riverside, Quidam czy Satellite, a takie płyty jak “Ego”, “The Web”, “Exist”, “The Sin” czy najnowsza “Tales from imaginary movies” mają bardzo dobre notowania wśród wielu fanów art rocka na całym świecie. Muzyka Millenium często jest kojarzona z takimi zespołami jak Pink Floyd, The Alan Parsons Project i Marillion, Pendragon, IQ czy Arena. Zespół posiada jednak od wielu lat swoje specyficzne rozpoznawalne brzmienie