News,  Patronaty Medialne

09.12.2023 – unFORTUNAtely Happy TOUR.

unFORTUNAtely Happy TOUR

AVERSJA + SOLUM + TAINT

09.12.2023 r. sobota
UNDERGROUND – Tychy
Już tej jesieni siła niekonwencjonalnej, melodyjnej muzyki metalowej zawita w kilku miastach Polski.

Wejście: 19:00
Start koncertu: 19:30

Bilety:
20 – przedsprzedaż
30 – w dniu koncertu


AVERSJA
Najstarsi Polanie nie pamiętają już, kiedy złączyły się losy członków zespołu. Nie jest to istotne, ważne, że AVERSJA stała się ich dywersją rzeczywistości. Muzyka oscyluje wokół mocnych brzmień, melodyjnych riffów, a wszystko wiąże niekonwencjonalny wokal
z dodatkiem delikatnych partii fletu poprzecznego. Zespół jest niewygodny, głośny, ale nade wszystko prawdziwy i szczery.
Dzięki trudom zadanym sobie w Heinrich House Studio zespół nagrał album “Odium”. Niczym 7 grzechów głównych nagranych zostało 7 utworów. Każdy dotyka innych stanów emocjonalnych. Każdy też ma swoje odbicie w ilustracjach-twarzach zmieniającego się Odium jako postaci pełnej wątpliwości i goryczy. Historia opowiedziana na płycie oznacza walkę z przeciwnościami losu, a także przeciw ludzkiej obłudzie, nieszczerości i nienawiści. Teksty to opowieści wokalistki. Cały set odzwierciedla przejścia pełne zwątpień, rezygnacji, wielu traum aż po śmierć.

FB:
https://www.facebook.com/aversja

SOLUM
Muzyka SOLUM to melodyjny, ciężki, pełen emocji, brudu, ale i przestrzeni alt-metal. Zespół skupiał się na tworzeniu autorskiego materiału, który został zarejestrowany na początku 2022 roku w studiu Tomasza „Zeda” Zalewskiego.
SOLUM to zespół istniejący od 2019 roku. Założony przez trzech muzyków, którzy w tym samym czasie opuścili inny projekt. Zdeterminowani by tworzyć muzykę bez sztywnych ram gatunkowych, rozpoczęli wspólną pracę nad pomysłami i poszukiwanie perkusisty. Zespół uformował się ostatecznie W 2020 roku, gdy DANE KONTAKTOWE W początkowym etapie pandemii koronawirusa, dzięki ,,castingom” znalazł właściwą osobę do obsługi werbla C.
SOLUM ma na swoim koncie trzy wydawnictwa: „A Trip to the Moon” (singiel/instrumental, digital), „Przebudzenie” (singiel, digital) oraz „Solum” (album). Do obu singli nakręcone zostały teledyski, a utwór „Machina” wyróżnia się wizualizerem. Latem 2022 roku singiel „Przebudzenie” trafił na listę TurboTop Antyradia i dotarł do trzeciego miejsca. Zespół wziął wtedy udział w Antyfeście Antyradia, gdzie otrzymał wyróżnienie i został zaproszony do nagrania materiału w Izabelin Studio. Debiutancki album SOLUM został doceniony również przez magazyn Teraz Rock, który ocenił go na 3,5/5 gwiazdek, a sam zespół nazwał „zjawiskiem”.

FB:
https://www.facebook.com/SOLUM.POLAND

TainT
Pszczyński zespół złożony z czterech muzyków pełnych energii i determinacji, by grać i prezentować się szerszej publiczności. Wykonują muzykę z pogranicza Alternative Groove Metalu oraz Nu-Metalu. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę EP pt. ”Under Control” w 2020 roku, a najnowszy materiał – również EPka pt. “Looking for Myself” – ukazał się w maju 2022.
Premiera nowej muzyki zbiegła się z wydarzeniami bardzo ważnymi dla TainT. W tym czasie zostali wyróżnieni podczas Jeleniogórskiej Ligi Rocka (w jury obradowali m.in. Tomasz Organek i Tomasz Kasprzyk – dziennikarz muzyczny znany z anteny Antyradia), zagrali pierwszy zagraniczny koncert podczas festiwalu Bautzener Frühling w Niemczech, a także mieli okazję wystąpić na deskach warszawskiej Progresji na finale Antyfestu Antyradia.

FB:
https://www.facebook.com/TainTBanDPL