News,  Patronaty Medialne

15.12.2023 – Wystawa fotografii Kariny Lisieckiej Sentymenty

Karina Lisiecka jest fotografką, która inspiruje się w swoich pracach okresem lat 70. oraz 80. XX wieku. Pasjonatka historii, kolekcjonerka.

Dzięki zdobytym rekwizytom stworzyła przestrzeń, w której zrealizowała kilka projektów. Preferuje filmowe podejście do fotografii.

Do każdej sesji rozpisuje scenariusz, charakterystykę bohatera, dobiera miejsce, rekwizyty oraz charakteryzacje.

Zależy jej, by wykonane fotografie przeplatały się z filmowością.

Opowiadały historie.


Absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa na promocji sztuki na Uniwersytecie Łódzkim.

Ukończyła również Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Dziecięce oraz nastoletnie lata skupiła na muzyce, ale podczas nauki w szkole muzycznej otrzymała pierwszy aparat, który momentalnie stał się priorytetem.

Przez wiele lat związana była z fotografią czarno-białą, nurtem urban exploration oraz podwójną ekspozycją. W 2020 roku zapragnęła zmiany i wkroczyła na drogę fotografii kolorowej, której jest wierna do dzisiaj.

Warto podkreślić, że na co dzień Karina jest też pracownicą filii MOK, Centrum Kultury Dziecka, gdzie prowadzi m.in. spacery filmowe po Zgierzu dla grup.

Zapraszamy. Wystawa będzie czynna do 14 stycznia 2024 r., w tygodniu w godz. 9:00-20:00 oraz w weekendy w godzinach pracy Starego Młyna oraz kina. Wstęp wolny.