News,  Patronaty Medialne

15.03.2024 – Jaguar + Prosecutor + JADS zagrają w Leśniczówce

15.03.2024, wejście od 18:30, koncerty od 19:00 Chorzów, klub Leśniczówka, aleja Muzyków 1

Bilety w cenie 40 zł będą dostępne na stronach: KupBilecik i GoOut, oraz w klubie w dniu koncertu.

Jaguar powstał w Gdańsku w 1984 roku, debiutując na festiwalu Jarocin. Udział w tym wydarzeniu zakończył się ogromnym sukcesem grupy, zespół wygrał festiwal.
Rok 1985 to kolejne udane występy w całej Polsce, m.in. ponownie na festiwalu w Jarocinie. W kwietniu 1986 r. Jaguar wystąpił podczas pierwszej Metalmanii w katowickim Spodku, razem z zespołami: KAT, TURBO, Vader.
W 1987 roku zespół na wiele lat zawiesił swoją działalność.

W 2022 roku Jaguar wspaniale przyjęty przez publiczność sensacyjnie powrócił do regularnego grania koncertów, i to w niemal oryginalnym składzie z lat 80-tych. Formacja przez minione dwa lata koncertowała m.in. u boku TURBO, Grzegorz Kupczyk & CETI, oraz jako headliner w trakcie licznych muzycznych wydarzeń. Na rok 2024 Jaguar zaplanował wydanie dwóch płyt. Podczas koncertu usłyszycie wszystkie ich najlepsze numery!

Skład zespołu:
Dariusz Grzechnik – perkusja
Jerzy Rębisz – gitara
Robert Miszkin – gitara
Grzegorz Martyński – bas
Mariusz Juriewicz – wokal

Więcej wiadomości i plany koncertowe zespołu: Facebook


Zespół PROSECUTOR powstał w 1988 roku w Bytomiu. W krótkim czasie stworzyliśmy kilka utworów i rozpoczęliśmy koncerty. Okazało się że nasza muzyka trafia do dużego grona ludzi słuchających muzykę metalową co tylko potwierdziło że to co robimy idzie w dobrym kierunku. Zaczęliśmy pracę nad płytą i jednocześnie nadal koncertowaliśmy. W między czasie zakwalifikowaliśmy się do Jarocina (1992r) na małą scenę gdzie zagraliśmy do ponad dwutysięcznej publiczności. Po powrocie z Jarocina weszliśmy do studia i zarejestrowaliśmy nasze nowe utwory. Tak powstał album „Krew Czarnej Ziemi”. Kolejne koncerty z
takimi zespołami jak: Dragon , Destroyers , Pandemonium , Quo Vadis , Mordor czy Pungent Stench, Liers In Wait pokazały że dobrze umocniliśmy się na polskim rynku muzyki metalowej.
Prosecutor w 1995r zawiesił działalność.

Reaktywacja nastąpiła w 2014r. W lipcu 2016r ukazał się nasz nowy singiel z utworami „Królestwo Złotych Łez” oraz „Trzy Kroki Za Śmiercią”. We wrześniu 2017r ukazała się reedycja „Krew Czarnej Ziemi” na CD wraz z dodatkami live, po czy zagraliśmy sporo koncertów promujących to wydawnictwo. W czerwcu
2019r ukazał się nasz najnowszy album „Sól Życia”. W 2020r mieliśmy zagrać dużą trasę koncertową promującą „Sól Życia” niestety po paru koncertach ogłoszenie pseudo pandemii wstrzymało nasze koncerty. W połowie 2020 odchodzi od nas Forrest. Na jego miejsce we wrześniu 2021r. wchodzi Wojciech Tekieli. Obecnie pracujemy nad utworami na kolejną płytę.

Obecny skład to:
Paweł „PEPKO’ Piekarski gitara solowa , vocal
Marek „DZIADU” Niziołek gitara
Ryszard „HARRY” Gilge perkusja
Wojciech Tekieli bass

Facebook


JADS
Początki kapeli sięgają końca mrocznych i jednocześnie szalonych lat 80-tych ubiegłego wieku. Pierwsze próby miały miejsce u ciotki na strychu😉 Próba zakończyła się sukcesem. Od tego momentu zaczęliśmy szlifować nasze umiejętności -strojenie instrumentów, zgrywanie sekcji, solówki. Rozpoczął się okres intensywnego rozwoju zespołu. Niestety trwało to krótko i zespół zawiesił działalność.

Po kilku latach podjęliśmy próbę reanimacji trupa.
Owocem tego trudu była nasza pierwsza płyta „Wojna o Raj”, którą promowaliśmy grając koncerty.
Prace nad nową płytą pt. “Ostatnie tchnienie” (mamy nadzieję, że to nie proroczy tytuł) z powodzeniem się zakończyły.
Skład:
Jacek- wokal
Robert- gitara
Marek- gitara
Marek-bas
Marcin- perkusja

Facebook